بهترین راه پیشگیری سرقت موتور سیکلت

بهترین راه پیشگیری سرقت موتور سیکلت - ردیاب برتر

  سرقت خودرو و موتورسیکلت در یک ثانیه، این ها فقط بخشی از چندین خبری است که روزانه بارها و بارها در روزنامه ها، شبکه های اجتماعی و سایت های خبری و رسانه ای گوناگون شنیده و شنیده میشود. امروزه سارقان حرفه ای در کمترین زمان ممکن دست به سرقت خودرو و موتور می زنند. همواره سرقت خودرو یک شکل و روش ثابت ندارد بلکه سارقان از روش ها و ترفندهای فریبنده بسیاری برای رسیدن به طعمه هایشان استفاده می کنند به گونه ای که هرگز تصور نمی کنید اکنون طعمه ای در دست سارقی هستید.

 سرقت تنها از پراید های مدل پایین

بهترین راه های پیشگیری سرقت موتورسیکلت، سارق دیگری طعمه های خود را تنها از میان پراید های مدل پایین انتخاب می کرد و با استفاده از سوئیچ خودرو خودش درب آن‌ها را باز و اقدام به سرقت می‌کرد. انگیزه این سارق اعتیاد به مواد مخدر و روان‌گردان ازجمله ماده مخدر شیشه و همچنین بیکاری بوده است. این در حالی است که پلیس همواره تاکید کرده است مالکان خودروهای پراید مدل ‌پایین برای تجهیز خودروهای خود به قفل‌های مناسب از قبیل قفل‌های پدال، فرمان و تجهیزات ایمنی اقدام کنند. نزاع به هنگام خرید خودرو از دیگر شگردهای سارقان خودرو، سرقت به شیوه سوار شدن زنان سارق و جلب اعتماد راننده، سرقت به شیوه کلاهبرداری و معامله خودرو یا با یک نزاع ساختگی انجام می شود که البته در برخی از این سرقت، سارقان به صورت تیمی اقدام می کنند. 

 

ردیاب CK22

 

چه عواملی سرقت خودرو را افزایش می دهد

پلیس آگاهی نیروی انتظامی همواره تاکید می کند که عدم رعایت برخی از اصول، احتمال سرقت از خودرو را افزایش می دهد. فقدان لوازم ایمنی در خودرو، سوار کردن مسافربا بی دقتی و یا ترک کردن خودرویی که مسافر در آن نشسته است، سهل انگاری هایی از جمله باز گذاشتن در و یا شیشه خودرو، قرار دادن وسائل روی صندلی ها و یا نصب لوازم گرانقیمت در خودرو که باعث جلب توجه و تحریک سارقان می شود، عدم رعایت اصول امنیتی با رها کردن خودرو در مکان های ناامن از جمله دیگر عواملی است که احتمال سرقت خودرو را افزایش می دهد.

توصیه پلیس آگاهی به شهروندان

 پلیس آگاهی در توصیه به شهروندان برای پیشگیری از سرقت خودرو توصیه دارد که حتما خودروی خود را مجهز به لوازم ایمنی از جمله نصب ردیاب خودرو و یا ردیاب موتورسیکلت کنند. افراد ناشناس برای نصب دزدگیر و ساخت کلید یدکی مناسب نیستند، تزئینات اضافی و نصب الحاقات گرانبها تنها باعث جلب توجه و به خطر افتادن خودرو می شود، خودرو خود را در اماکن ایمن پارک کنید، برای تعمیر خودرو آن را پیش تعمیرگاه مطمئن ببرید، هرگز سوئیچ خود را در اختیار افراد نا مطمئن نگذارید، به جای قرار دادن اثاثیه خود روی باربند، آن ها را در صندوق عقب خودروی خود قرار دهید، برای سوار کردن مسافر دقت کنید.

همچنین پلیس آگاهی توصیه می کند، مراقب باشید تا فریب شگردهایی که سارقان به کار می گیرند نخورید، از جمله این شگردها می توان به خوابیدن جلوی خودرو، یا تظاهر به بیماری و حتی پرتاب تخم مرغ به شیشه راننده اشاره کرد. استفاده از برف پاک کن دید راننده را ازبین می برد و او را ناچار به پیاده شدن می کند. وقتی با نزاع های خیابانی روبرومی شوید سعی کنید از خودرو پیاده نشوید. اگر مجبور شدید پیش از آن پنجره ها را بالا بکشید و سوئیچ رابردارید. پلیس آگاهی به شهروندان توصیه می کند در صورتی که خودروی آن ها به سرقت رفت، سریعا پلیس ١١٠ را در جریان بگذارند، محل و زمان سرقت را اعلام کنند و فهرست اموال و کپی اسناد مسروقه را به پلیس بدهند. 

 

دوربین هوشمند آینه ای خودرو CK30

سارقین درکمین خودروهای ناایمن

بهترین راه های پیشگیری سرقت موتورسیکلت همواره باید توجه داشته باشید که سارقان خودرو در کمین خودروهایی می نشینند که صاحبان آن کمترین دقت و ایمنی را در نگهداری از خودروی خود در پیش گرفته و سارقان نیز از این غفلت، هر چند کوتاه، استفاده کرده و نیت خود را عملی می کنند. همچنین سارقان بیشتر به سمت طعمه هایی می روند که صاحبان آن ها در کمال خونسردی و بی خیالی بدون رعایت نکات ایمنی، خودروهای خود را در مکانی پارک می کنند و سارقان از این فرصت طلایی استفاده کرده و با شگردهای خاص خود لوازم داخل خودرو و در مواقعی خود خودرو را سرقت می کنند. در سرقت های حرفه ای خودرو، سارقان ضمن باز کردن در قفل، تمام سیستم های ایمنی را نیز قطع می کنند. سرقت از خودروها با شگردهای خاصی انجام می شود اما نکته قابل تامل در این نوع سرقت، غفلت مالباختگان و تیزبینی و سرعت عمل سارقان است.

منبع: فرارو 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *